O autorze
Aleksander Biesiada jest lekarzem skupiającym się na nowych technologiach w medycynie. W zakresie jego zainteresowania znajduje się w szczególności mhealth - wykorzystanie rozwiązań mobilnych w zdrowiu. Jest uczestnikiem konferencji i targów (w ostatnim roku m.in. Med-e-Tel w Luksemburgu, mHealth Summit 2014 w Berlinie, Medica 2014 w Dusseldorfie). Bierze aktywny udział w działaniach Komisji Europejskiej w zakresie mobilnego zdrowia (w tym w European mHealth Conference 2014 w Brukseli). Praktycznie realizuje działania w zakresie technologii IT w medycynie jako szef start-upu: Wydawnictwo Interaktywne Medutools. Od 2012 roku prowadzi blognazdrowie.pl poświęcony nowym rozwiązaniom w medycynie.

Polski startup zmienia fitness

Aplikacja mobilna Fitnoteq - polski pomysł na fitness w domu.
Aplikacja mobilna Fitnoteq - polski pomysł na fitness w domu. Fitnoteq.com
Święta już za nami. Kilogramy ciast i półmiski deserów zniknęły z naszych kuchni. Jak zniknęły - wszyscy wiemy. Co roku o tej porze rośnie kolejka pacjentów poszukujących sposobu na zrzucenie tych dodatkowych świątecznych kilogramów przed wakacjami. Często szukamy także sposobów na poprawkę kondycji w książkach i oczywiście także w Internecie.

Tymczasem pojawiło się na rynku ciekawe polskie rozwiązanie. Startup Fitnoteq stworzył aplikację oferującą bibliotekę kursów fitness na telefon i tablet. Już miesiąc po starcie znalazł się w elitarnej grupie Made In Poland, którą wyróżnił Apple.


Premiera Fitnoteq miała miejsce w grudniu 2014, od tego czasu aplikacja przy niewielkich nakładach promocyjnych zdobyła ponad 12 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Z Fitnoteq ćwiczy codziennie już ponad 500 osób. Czy stanie się on „domowym klubem fitness”? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, tradycyjne kluby wciąż oferują dużo więcej: nie tylko sprzęt, często dedykowanych trenerów, ale także szanse na interakcję z innymi osobami. Co ciekawe aplikacja Fitnoteq zapewnia dwa z powyższych trzech elementów. Pozwala na indywidualizację treningów oraz na ćwiczenie ze znajomymi.

Jak mówią autorzy pomysłu u jego podstaw stała chęć zbudowania prostego narzędzia, które pomoże ćwiczyć w domu wszystkim osobom, które nie mają czasu na fitness w siłowni. Dodatkowo koszt takiego dostępu ma być niski, a wybór ćwiczeń szeroki. Oba te cele udaje się realizować, koszt pakietu premium to niecałe 20 zł, zaś liczba treningów wciąż rośnie. W Fitnoteq udało się zgromadzić ponad dwudziestu trenerów, m.in. Adriannę Palkę znaną z treningu mistrza Dakaru Rafała Sonika oraz Lidię Zamyłko, trenerkę Nike Training Club.

Wersja „unlimited” oferuje dostęp do ćwiczeń tylko z wykorzystaniem streamingu, co niestety przy słabszej jakości łącza może oznaczać spore problemy z przeprowadzeniem treningu. Z kolei wersja „premium” pozwala ściągnąć video na nasze własne urządzenie i pracować w trybie offline. To jednak oznacza setki megabajtów zajętej przestrzeni, na co warto nasz tablet (smartfon) przygotować.
Dla wszystkich, którzy chcą zacząć poświąteczny trening i zadbać o własne zdrowie zespół Fitnoteq przygotował bezpłatny dwutygodniowy dostęp do aplikacji. Kod dostępny jest tylko dla czytelników innpoland.pl oraz mojego bloga.

INNPOLAND-IHVG-5JT8

Kod wprowadza się po zalogowaniu na stronie Fitnoteq w zakładce: profil.
Po treningu koniecznie podzielcie się wrażeniami!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...